Expert Service eriytyy tytäryhtiöksi, uudeksi nimeksi JTA Expert Service Oy

Expert Service eriytyy tytäryhtiöksi, uudeksi nimeksi JTA Expert Service Oy
Uutinen
 | 15.12.2021

    Tammikuun ensimmäisestä päivästä lähtien JTA Connectionin palveluliiketoimintaan keskittynyt yksikkö Expert Service toimii JTA Connection Oy:n tytäryhtiönä. Uuden yhtiön omistaa 100- prosenttisesti emoyhtiö.

    JTA Connectionin liiketoiminta on kehittynyt viime vuosien aikana hyvin voimakkaasti valmistavan teollisuuden automaatioratkaisujen toimittamiseen, ja muutoksella halutaan selkiyttää organisaation strategista johtamista sekä ennen kaikkea palvelumallia.

    Muutos ei vaikuta nykyisten asiakkaiden palveluun tai hinnoitteluun. Y-tunnus ja laskutustiedot muuttuvat, mutta esimerkiksi ulkomaan komennuksilla voidaan yhä toimia emoyhtiön y-tunnuksen ja työnantajatietojen alla, mikäli se vaikuttaa kohdemaassa.

    Nykyisen liiketoimintayksikön työntekijät siirtyvät uuteen yhtiöön vanhoina työntekijöinä. Toimintaa jatketaan JTA Connectionin brändin alla. Muutoksella halutaan ennen kaikkea mahdollistaa palveluliiketoiminnan kasvua ja selkiyttää jo tapahtunutta strategista kehitystä.

    Lisätietoja aiheeseen liittyen:

    Jere Mattjus, CEO 

    jere.mattjus@jtaconnection.fi 

    +358 50 377 5239

    Jaakko Salmela, Operations Manager 

    jaakko.salmela@jtaconnection.fi 

    +358 45 636 0611